Nemám mobilní telefon nebo nemám chytrý mobil

Nemáte-li mobilní telefon, můžete se přihlásit např. pomocí bezpečnostního klíče typu FIDO2:

Přihlašování pomocí FIDO2 klíče

Upozornění: Ověření FIDO2 klíčem momentálně nefunguje na staničce v učebně nebo na školním virtuálním desktopu. Zde je zatím třeba použít jinou metodu ověření. Na problému pracujeme.

1. Na PC přejděte na stránku https://mysignins.microsoft.com/security-info a přihlaste se ke školnímu účtu.

2. Z menu v levé části obrazovky klepněte na Bezpečnostní údaje a poté klepněte na tlačítko + Přidat metodu. Zvolte metodu Klíč zabezpečení a zvolte jeho typ (nejběžnější bude Zařízení USB).

3. Připravte si klíč k vložení do PC a klepněte na tlačítko Další.

4. Projděte průvodcem nastavení klíče zabezpečení. Dle potřeby zadejte PIN kód vašeho FIDO klíče (pokud jste žádný dosud nenastavili, budete vyzváni k jeho nastavení – PIN si pak zapamatujte). Vyzve-li vás prohlížeč k povolení přístupu k FIDO klíči, povolení udělte.

5. Zadejte název pro FIDO klíč a dokončete jeho nastavení.

Přihlášování pomocí FIDO2 klíčů je možné i na moderních mobilech nebo tabletech.

Přihlašování pomocí SMS

Nemáte-li chytrý mobil, ale máte tlačítkový mobil, můžete se přihlašovat pomocí ověřovacích SMS.

1. Přejděte na stránku https://mysignins.microsoft.com/security-info a v případě potřeby se přihlaste ke školnímu účtu. Upozornění: pro tuto metodu není možné použít telefonní číslo, které v rámci organizace využívá k ověrování jiný uživatel.

2. Z menu v levé části obrazovky klepněte na Bezpečnostní údaje a poté klepněte na tlačítko + Přidat metodu. Zvolte metodu Telefon.

3. Zadejte předvolbu a telefonní číslo, na které chcete dostávat SMS s ověřovacími kódy.

4. Pro ověření telefonu vám na něj bude zaslán 6-ti místný kód, který opište do dialogu. Po tomto kroku bude nastavení dokončeno.

Přihlašování pomocí správců hesel (např. KeePassXC)

Různé nástroje na správu hesel mívají vestavěné možnosti generování jednorázových kódů. Tyto aplikace je možné používat na desktopech, ale i mobilních zařízeních.

Návod na přihlašování pomocí KeePassXC

Podrobný přehled možností nastavení MFA s návody