Neznám/nepamatuji si heslo

Neznáte heslo ke školnímu účtu po vytvoření/obnovení účtu

Při vytvoření nového školního účtu se vygeneruje i počáteční heslo. Distribuce počátečního hesla je popsána v článku Získání přihlašovacích údajů.

Pokud je Váš školní účet obnoven za méně než 6 měsíců (např. 3 měsíce nemáte pracovní dohodu), tak se heslo nemění. Pokud je přerušení delší (např. student si dá mezi bakalářským a magisterských studiem rok pauzu), tak se obvykle při obnovení účtu vygeneruje nové počáteční heslo.

Nepamatujete si heslo ke školnímu účtu

Při zapomenutí hesla ke školnímu účtu máte následující možnosti získání dočasného hesla:

 • Zajít na nejbližší pracoviště podpory uživatelů s identifikační kartou (případně s jiným dokladem totožnosti s fotografií). A zde Vám nastaví dočasné heslo. Máme tři pracoviště podpory uživatelů:
 • Použijte funkci Obnovení hesla v InSIS. Možnost obnovení hesla si musíte dopředu nastavit.
 • Kontaktovat správce/administrátora Vaší skupiny uživatelů. Obvykle od něho získáváte i přihlašovací údaje.
  • Zaměstnanci mohou kontaktovat fakultního SIFa pro nastavení dočasného hesla.
  • Programy celoživotního vzdělávání (různé kurzy a vzdělávací programy, např. DPS, IOM, U3V) mají obvykle svého administrátora, který může nastavit dočasné heslo účastníkům.
  • Programy pro zahraniční studenty mají obvykle též své administrátory s právem nastavit dočasná hesla.
  • Uživatelé s externí rolí – pokud jsou přiřazení k fakultě/katedře, tak jim může pomoci fakultní SIF. Některé role (např. externí čtenáři či externí koordinátoři pobytů) mají své administrátory, kteří pomohou.

Heslo nastavené jinou osobou (na podpoře uživatelů, administrátor programu, …) je platné 14 dní. V InSIS si nastavte své nové heslo.

Obnovení hesla ke školnímu účtu

Na přihlašovací stránce InSIS je k dispozici možnost obnovení zapomenutého hesla. Nejdříve ale musíte nastavit bezpečnostní údaje pro obnovení hesla. Ty lze nastavit po přihlášení – tj. možnost obnovení hesla musíte aktivovat dopředu, ne až situaci, kdy se nemůžete přihlásit.

Aplikaci Bezpečnostní údaje pro obnovení hesla najdete ve skupině Nastavení informačního systému. Zadáváte bezpečnostní otázku a externí e-mailovou adresu, na kterou Vám při obnovení hesla dorazí zpráva s instrukcemi pro obnovení. Zadané údaje byste si měli pamatovat – nejlépe uložit do nějakého správce hesel.

Uchazeči o studium

Uchazečům o studium se generuje dočasné uživatelské jméno složené pouze z číslic.

V případě zapomenutí hesla lze využít vygenerování nového hesla pomocí odkazu Generování nového hesla na úvodní stránce aplikace Elektronická přihláška ke studiu na VŠE, viz obrázek níže. Přihlašovací údaje dostanete na e-mail, který jste uvedli při vytváření přihlášky, je tedy vhodné použít takový, k němuž máte přístup.

Neznáte/nepamatujete si heslo k eduroam/VPN

Pro eduroam/VPN neexistuje počáteční heslo – heslo si musíte sami nastavit, jinak nemůžete eduroam či školní VPN používat.
Heslo pro eduroam/VPN nastavíte na stránce https://eduroam.vse.cz/heslo/. Při změně hesla si na adresním řádku prohlížeče zkontrolujte, že jste na webu eduroam.vse.cz. Pro nastavení/změnu hesla musíte znát své heslo ke školnímu účtu.

Heslo pro eduroam/VPN si můžete kdykoliv změnit. Tím vyřešíte i zapomenuté heslo.

 • Autor: Luboš Pavlíček
 • Vytvořeno:
 • Poslední aktualizace: