OneDrive (soubory v cloudu)

Služba OneDrive je cloudová služba společnosti Microsoft, která vás umožní mít přístup ke všem Vašim souborům. Umožňuje vám ukládat soubory, sdílet je s ostatními a mít je dostupné odkudkoliv na všech vašich zařízeních. Když používáte OneDrive s účtem organizace nebo školy, jedná se o OneDrive pro firmy neboli OneDrive for Business

Jak se služba OneDrive pro firmy odlišuje od aplikace OneDrive?

Stačí, když se přihlásíte pomocí svého pracovního nebo školního účtu, abyste mohli používat službu OneDrive pro firmy (OneDrive for Business) nebo se přihlásíte pomocí účtu Microsoft, abyste mohli používat aplikaci OneDrive (OneDrive Personal).

Jedná se o stejný OneDrive, což znamená, že používáte stejné aplikace k synchronizaci souborů do počítače se systémem Windows nebo Mac nebo k vašim souborům ze zařízení Android nebo iOS. Stačí, když se přihlásíte pomocí svého pracovního nebo školního účtu, abyste mohli používat službu OneDrive pro firmy nebo se přihlásíte pomocí účtu Microsoft, abyste mohli používat aplikaci osobní OneDrive neboli OneDrive Personal.

  • Služba OneDrive je osobní úložiště, které získáte při vytváření účtu společnosti Microsoft pro použití služeb jako Outlook.com nebo Xbox. Pomocí aplikace OneDrive můžete v cloudu ukládat dokumenty, fotografie a další soubory, sdílet je s přáteli a dokonce spolupracovat na obsahu. Při přihlášení ke  službě Office 365 získáte 100GB úložného prostoru (zaměstanci a prezenční doktorandi 1TB) a prvotřídní funkce OneDrive.
  • OneDrive pro firmy je online úložiště pro firmy nebo školy. Služba OneDrive pro firmy je spravována vaší organizací a umožňuje sdílet a spolupracovat na pracovních dokumentech se spolupracovníky. Správci kolekcí webů ve vaší organizaci řídí, co můžete dělat v knihovně OneDrive.

Jak začít s OneDrive – video zde

Detailní popis služby i s řešením nejčastějších problémů naleznete zde

Připravované novinky ve OneDrive pro firmy a předběžné datum vydání naleznete zde

Zdroj: https://support.office.com/en-us/article/what-is-onedrive-for-business-187f90af-056f-47c0-9656-cc0ddca7fdc2