Přesun pošty z InSIS do Office 365

1. Změna distribučního serveru

Prvním krokem je změna distribučního serveru:

1. Po přihlášení do InSIS vyberte aplikaci Doručování univerzitní pošty ve skupině aplikací Technologie a jejich správa:
  2. Objeví se Vám následující nabídka, na které můžete změnit distribuční server:

Odstranit existující přeposílání z InSIS – nechte zatrženo pro zrušení současného přeposílání z InSIS. Pokud chcete dopisy přeposílat na externí adresu, tak přeposílání musí být nastaveno v Office 365.
    Zrušit ukládání pošty v InSIS – po změně distribučního serveru do Office 365 se mohou dopisy poslané jiným uživatelem z InSIS ukládat i v InSIS. Při zatržení této volby budou chodit pouze do Office 365.
  3. Změna distribučního serveru se projeví během hodiny. Změnu ověříte pomocí e-mailu poslaného na školní adresu.

2. Ověření změny distribučního serveru

Znovu upozorňujeme, že změna distribučního serveru se projeví asi za hodinu.

1. Ověření v InSIS: na stránce Doručování univerzitní pošty se zobrazí, že máte nastaven nový distribuční server.
  2. Pošlete si či si nechte poslat zkušební e-mail ze poštovní schránky mimo VŠE. Pokud dorazí do Office 365 (na nový distribuční server), tak je změna distribučního serveru dokončena.
  3. Nyní je vhodný okamžik pro instalaci poštovního klienta na mobilu či na desktopu, popř. pro nastavení přeposílání e-mailů.
  • Autor: Luboš Pavlíček
  • Vytvořeno: