FAQ – ID karty

Jak získám identifikační kartu VŠE?
Identifikační kartu získáte v období od 21.8.2020 do 30.9.2020 pouze přes online objednání a online platbu. Návod naleznete zde

Co mám dělat, když mám problém s kartou?
Obraťte se na Pracoviště správy identifikačních karet – místnost 22 Sb v provozní době tohoto pracoviště.

Ztratil jsem kartu, co mám dělat?
Obraťte se na Pracoviště správy identifikačních karet – místnost 22 Sb v provozní době tohoto pracoviště a ztracenou kartu nechte co nejdříve zablokovat. Kontakt na pracoviště ID karet: pan Leoš Havlíček, telefon: 224 09 5831, karty@vse.cz . Novou kartu získáte v období od 21.8.2020 do 30.9.2020 pouze přes online objednání a online platbu. Návod naleznete zde

Kolik stojí identifikační karta?
Záleží na tom, o jaký typ karty máte zájem. Jste-li student, student univerzity třetího věku, zaměstnanec, externí čtenář. Nebo chcete-li kartu s licencí ISIC či ITIC. Ceny a konkrétní typy identifikačních karet jsou uvedeny na stránkách webu Centra informatiky.

Jaké typy Identifikačních karet vydává Vysoká škola ekonomická v Praze?
Vysoká škola ekonomická v Praze vydává následující typy čipových karet: studentská, studentská s licencí ISIC, studentská univerzity třetího věku, zaměstnanecká, zaměstnanecká s licencí ITIC a externí čtenář knihovny / externí osoba. Konkrétní vzhled a ceny karet naleznete na na stránkách webu Centra informatiky.

K čemu se dá identifikační karta využít?
Kromě prokázání totožnosti lze kartu využít jako elektronickou peněženku (platby za kopírování, tisky, apod.), průkaz ISIC/ITIC, pro výdej jídel v menze, na výpůjčky v knihovně VŠE, k otevření určitých dveří a vjezdů v areálech VŠE Žižkov, Jarov a Jindřichův Hradec … Výčet všech možností si můžete přečíst na na stránkách webu Centra informatiky.

Co mám dělat, když mi nefunguje karta v menze?
Obraťte se přímo na danou menzu, což je vždy soukromá firma s vlastním platebním systémem, který nespravuje CI.

Co mám dělat, když mi na ISIC kartu nechtějí poskytnout slevu?
Odpověď naleznete zde.

Jakým způsobem fungují školní karty v souvislosti s MHD/ČD?
Odpověď naleznete na stránkách Dopravního podniku, popř. na stránkách Českých drah.

Co mám dělat, když mi karta neumožňuje vstup na kolej?
Kontaktujte recepci dané koleje, popř. přímo vedoucí. Nikdo jiný do tohoto systému nemá přístup.

Co dělat, když jsem ztratil/zapomněl ID kartu v počítačové učebně na Žižkově?
Pokud byla karta ztracena v počítačové učebně, popř. u tiskárny, zpravidla je nejdříve uložena u služby daných učeben (místnost SB 100/101), poté je uložena na Správě ID karet.

Co mám dělat, když mám zájem o využívání ISIC slev i v příštím roce?
Licence ISIC karty se prodlužuje revalidační známkou vyrobené na základě objednávky učiněné před Insis (vždy předem ještě upozorňujeme emailem, ve kterém je pro jistotu znovu daný odkaz). Vlastní prodej známek začíná vždy na podzim – na zahájení prodeje upozorňujeme hromadným emailem, ve kterém je pak vždy uvedeno konkrétní datum zahájení prodeje a také i cena revalidační známky.

Mohu si prodloužit ISIC i přesto, že jsem si neobjednal revalidační známku?
Revalidační známky se dodávají v omezeném množství na základě Vaší objednávky, nicméně vždy malé množství známek zbyde (např. po těch, kteří mezitím ukončili či přerušili studium), které pak prodáváme v tzv. volném prodeji zpravidla zahajovaném koncem listopadu (konkrétní datum je pak vždy podle potřeby vyvěšeno na nástěnce před Správou ID karet). Druhou možností je samozřejmě získání zcela nové ISIC karty včetně aktuální licence, která je však za plnou cenu.

Ve Financování studia a stipendia nemám ikonu Objednávky?
Při objednání nové ID karty je nutné mít v InSIS vloženou a schválenou fotografii. Pokud jste fotografii vložili a doposud Vám nepřišel potvrzovací email Správce systému o schválení vaší fotografie, ikona pro objednání nové karty se Vám nezobrazí. Dostupná bude až po schválení vaší vložené fotografie Správcem systému.

 

  • Autor: helpdesk
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: