FAQ – ID karty

Mám problém s nahráním/uložením fotografie do InSIS?
Došlo ke změně ve zpracování fotografií v InSIS. V parametrech Vámi vkládané fotografie je zjevně uveden nějaký chybný údaj ( rozlišení, DPI, ..), proto ji InSIS odmítá – oznámí špatné rozlišení pro tisk, popř. se stránka obnoví bez uložení fotografie. Řešení je jednoduché – stačí fotografii otevřít a jen znovu uložit např. v Malování ve Windows (lze opravit i v IrfanView, Xnview a mnoha dalších programech)

Nefunguje mi karta na vstup do budov VŠE ( turnikety, bezpečnostní rámy)?
Tyto systémy jsou v kompetenci Útvaru ochrany a obrany VŠE, systémy nespravuje Správa ID karet. Při nefunkčnosti karty u vstupu do budov VŠE se vždy obracejte pouze na ostrahu, popř. na vedoucího uvedeného Útvaru ( uoo@vse.cz )

Může objednanou identifikační kartu vyzvednout někdo jiný, lze případně zaslat poštou?
Identifikační kartu lze vyzvednout pouze osobně. Při jejím převzetí je kontrolována totožnost, je proto nutné mít sebou některý z průkazů totožnosti (OP, ŘP nebo cestovní pas).

Do kdy si musím vyzvednout objednanou identifikační kartu?
Identifikační kartu je nutné vyzvednout do konce aktuálního semestru, v ojedinělých případech lze i později. Je nutné to stihnout do doby, než ukončíte studium. Ve chvíli, kdy nemáte platný status studenta již karta vydat nelze a to ani za předpokladu, že byla zaplacena, vyhotovena a připravena k převzetí.

Do kdy budou v prodeji objednané revalidační známky?
Objednané revalidační známky budou v prodeji do konce aktuálního semestru, v ojedinělých případech ( např. Erasmus) lze známku vyzvednout po návratu.

Jak získám identifikační kartu VŠE?
Studenti VŠE si novou identifikační kartu objednávají online, konkrétní informace včetně návodu naleznete zde. Zaměstnanci, mimořádní studenti a externí čtenáří získají kartu pouze při osobní návštěvě.

Co mám dělat, když mám problém s kartou?
Obraťte se na Pracoviště správy identifikačních karet – místnost 22 Sb v provozní době tohoto pracoviště.

Ztratil jsem kartu, co mám dělat?
Obraťte se na Pracoviště správy identifikačních karet – místnost 22 Sb v provozní době tohoto pracoviště a ztracenou kartu nechte co nejdříve zablokovat. Kontakt na pracoviště ID karet: pan Leoš Havlíček, telefon: 224 09 5831, karty@vse.cz . Novou kartu získáte pouze přes online objednání a online platbu. Návod naleznete zde

Kolik stojí identifikační karta?
Záleží na tom, o jaký typ karty máte zájem. Jste-li student, student univerzity třetího věku, zaměstnanec, externí čtenář. Nebo chcete-li kartu s licencí ISIC či ITIC. Ceny a konkrétní typy identifikačních karet jsou uvedeny na stránkách webu Centra informatiky.

Jaké typy Identifikačních karet vydává Vysoká škola ekonomická v Praze?
Vysoká škola ekonomická v Praze vydává následující typy čipových karet: studentská, studentská s licencí ISIC, studentská univerzity třetího věku, zaměstnanecká, zaměstnanecká s licencí ITIC a externí čtenář knihovny / externí osoba. Konkrétní vzhled a ceny karet naleznete na na stránkách webu Centra informatiky.

K čemu se dá identifikační karta využít?
Kromě prokázání totožnosti lze kartu využít jako elektronickou peněženku (platby za kopírování, tisky, apod.), průkaz ISIC/ITIC, pro výdej jídel v menze, na výpůjčky v knihovně VŠE, k otevření určitých dveří a vjezdů v areálech VŠE Žižkov, Jarov a Jindřichův Hradec. Výčet všech možností si můžete přečíst na na stránkách webu Centra informatiky.

Co mám dělat, když mi nefunguje karta v menze?
Obraťte se přímo na danou menzu, což je vždy soukromá firma s vlastním platebním systémem, který nespravuje CI.

Co mám dělat, když mi na ISIC kartu nechtějí poskytnout slevu?
Odpověď naleznete zde.

Jakým způsobem fungují školní karty v souvislosti s MHD/ČD?
Odpověď naleznete na stránkách Dopravního podniku, popř. na stránkách Českých drah.

Co mám dělat, když mi karta neumožňuje vstup na kolej?
Kontaktujte recepci dané koleje, popř. přímo vedoucí. Nikdo jiný do tohoto systému nemá přístup.

Co dělat, když jsem ztratil/zapomněl ID kartu v počítačové učebně na Žižkově?
Pokud byla karta ztracena v počítačové učebně, popř. u tiskárny, zpravidla je nejdříve uložena u služby daných učeben (místnost SB 100/101), poté je uložena na Správě ID karet.

Co mám dělat, když mám zájem o využívání ISIC slev i v příštím roce?
Licence ISIC karty se prodlužuje revalidační známkou vyrobené na základě objednávky učiněné před InSIS (vždy předem ještě upozorňujeme emailem, ve kterém je pro jistotu znovu daný odkaz). Vlastní prodej známek začíná vždy na podzim – na zahájení prodeje upozorňujeme hromadným emailem, ve kterém je pak vždy uvedeno konkrétní datum zahájení prodeje a také i cena revalidační známky.

Mohu si prodloužit ISIC i přesto, že jsem si neobjednal revalidační známku?
Revalidační známku již není nutné si objednávat. V době zahájení prodeje a po celou jeho dobou máte možnost si revalidační známku zakoupit přes InSIS ( návod zde), po připsání platby na účet školy obdržíte informační email o jejím zaplacení. Následně je možné si revalidační známku vyzvednout na výdejním místě v jeho otevírací době ( info zde). Pro vyzvednutí zaplacené revalidační známky je nutné, abyste revalidovanou kartu měli sebou, bez toho nebude moci být zakoupená známky vydána.

Ve Financování studia a stipendia nemám ikonu Objednávky?
Při objednání nové ID karty je nutné mít v InSIS vloženou a schválenou fotografii. Pokud jste fotografii vložili a doposud Vám nepřišel potvrzovací email Správce systému o schválení vaší fotografie, ikona pro objednání nové karty se Vám nezobrazí. Dostupná bude až po schválení vaší vložené fotografie Správcem systému.

 

  • Autor: helpdesk
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: