TikTok – bezpečnostní opatření

Výbor kybernetické bezpečnosti (VKB) VŠE na základě varování NÚKIB č.j. 2236/2023-NÚKIB-E/350 schválil následující opatření týkající se používání aplikace/služby TikTok vzhledem ke studijnímu systému:

1. Administrátoři a pracovníci se zvýšenými právy ve studijním systému (InSIS) nesmí používat TikTok na zařízeních ve vlastnictví VŠE a na soukromých zařízeních, ze kterých přistupují ke studijnímu systému.
  2. Ostatním uživatelům včetně studentů doporučujeme odinstalovat aplikaci ze zařízení, ze kterých přistupují ke studijnímu systému.
  3. Centrum informatiky zavede vhodná technická opatření pro detekci komunikace TikTok v prostředí infrastruktury VŠE.

Děkujeme za spolupráci při zvládání hrozeb ohrožujících školní informační systémy.

P.S.: Pokud aplikaci TikTok neznáte či nemáte nainstalovánu na mobilu či tabletu, tak nemusíte nic dělat.