Změna antivirového systému na VŠE

Centrum informatiky provedlo v průběhu letošního roku posouzení antivirové ochrany počítačů provozovaných na VŠE, jehož výsledkem je rozhodnutí o změně používaného antivirového systému.

 

Na počítačích provozovaných přímo v síti VŠE proběhne záměna antivirového systému automaticky počínaje začátkem září 2019. V okamžiku výměny antiviru se může stát, že počítač bude krátkodobě hlásit neaktivní antivirový systém. Pokud se vyskytnou problémy, kontaktujte prosím v areálu Žižkov Helpdesk Centra informatiky na l. 5846, email: helpdesk@vse.cz , v areálu Jižní Město oddělení PVT JM na l. 4268, email: pvtjm@vse.cz .

 

V případě počítačů provozovaných mimo síť VŠE budou na web stránkách Centra informatiky uvedené potřebné informace ve druhém týdnu září 2019 a uživatelé budou cíleně osloveni prostřednictvím emailu.

 

Závěrem upozorňujeme, že dle technické evidence je v provozu stále mimo síť VŠE malé množství počítačů s operačním systémem Windows XP. Podpora tohoto OS byla ukončena před cca 6 lety a dále na ně antivirová ochrana nebude zajišťována. U některých z těchto počítačů je pravděpodobně možný provoz modernějšího OS, pro reinstalaci prosím kontaktujte Helpdesk Centra informatiky.