Spam ze dne 27.11.2019

Ve středu 27.11.2019 byl kompromitován poštovní účet jednoho ze studentů Vysoké školy ekonomické. Z této mailové adresy byl následně rozeslán spam následujícího znění:

„Drahý uživateli,

Funkce vašeho e-mailu byly po pokusu o přihlášení k vašemu VSCI Webmailu z nového počítače v Nigérii omezeny. Pokud svůj účet neověřujete do 24 hodin, nebudete moci odesílat ani přijímat nové zprávy. . Laskavě klikněte na vse.cz a správně vyplňte náš zabezpečený ověřovací formulář.

VAROVÁNÍ !!! Neshoda nebo potvrzení vašeho e-mailového účtu do 48 hodin od přijetí tohoto oznámení může mít za následek pozastavení / deaktivaci e-mailového účtu.
pozdravy
Tým podpory VSEI IT“

Email neobsahuje škodlivé přílohy ani závadné odkazy a jeho otevřením/přečtením nebyla nijak ohrožena bezpečnost Vašeho účtu nebo Vašich přístupových údajů.

• Autor: Help Desk
  • Vytvořeno: