Phishing 12.12.2019

Ve čtvrtek 12.12.2019 byl kompromitován poštovní účet jednoho ze studentů Vysoké školy ekonomické. Z této mailové adresy byl následně rozeslán spam následujícího znění:

„Drahý uživateli,

Vaše funkce VŠE Webmailu byly po pokusu o přihlášení k vašemu účtu z nového počítače v Nigérii omezeny. Pokud svůj účet neověřujete do 24 hodin, nebudete moci odesílat ani přijímat novou poštu. Laskavě klikněte na vse.cz a správně vyplňte náš zabezpečený ověřovací formulář.

VAROVÁNÍ !!! Neshoda nebo nepotvrzení vašeho e-mailového účtu do 48 hodin od obdržení tohoto oznámení může mít za následek pozastavení / deaktivaci e-mailového účtu.

pozdravy
IT Service Desk

Pokud jste vyplnili údaje na odkazované stránce, bezodkladně si změňte heslo v InSISu, pokud se do InSISu nemůžete přihlásit, kontaktujte odd. Help Desk.

• Autor: Help Desk
  • Vytvořeno: