Android – Google mail klient a pošta v Office 365

Úvod

Poštovní aplikace na mobilním telefonu obvykle používají protokol ActiveSync, který umožňuje synchronizovat jak poštu, tak i kalendář či úkoly.

Doporučujeme používat dva různé poštovní klienty – jeden pro školní/pracovní poštu, druhý pro soukromou poštu. Variantou je mít v jednom poštovním klientovi více účtů a následně se mezi nimi přepínat.

V mobilních aplikacích zvolte typ Office 365 či Exchange či ActiveSync a následující údaje:

server: outlook.office365.com
tvar uživatelského jména: uživatelské_jméno@vse.cz
heslo: školní_heslo

Konfigurace poštovního klienta od Google

Snímky jsou z Androidu 4.4. Na jiných verzích se může vzhled lišit.

1. Spusťte poštovního klienta, přejděte na Nastavení a zde zvolte Přidat účet. Nabídnou se typy účtů, zvolte Exchange a Office 365:
  2. Zadejte uživatelské jméno včetně @vse.cz:
  3. Poté zadejte školní heslo:
  4. Následně se objeví dotaz na přesměrování požadavku. Cílem je získat konfigurační údaje:
  5. Získání jména serveru je neúspěšné. Na další obrazovce doplňte jméno serveru outlook.office365.com:
  6. Následně je potřeba aktivovat správce zařízení (lze ho později vypnout):
  • Autor: Luboš Pavlíček
  • Vytvořeno: