Nastavení MFA v Office 365 pomocí FIDO2 klíče

1. Na PC přejděte na stránku https://mysignins.microsoft.com/security-info a přihlaste se ke školnímu účtu.

2. Z menu v levé části obrazovky klepněte na Bezpečnostní údaje a poté klepněte na tlačítko + Přidat metodu. Zvolte metodu Klíč zabezpečení a zvolte jeho typ (nejběžnější bude Zařízení USB).

3. Připravte si klíč k vložení do PC a klepněte na tlačítko Další.

4. Projděte průvodcem nastavení klíče zabezpečení. Dle potřeby zadejte PIN kód vašeho FIDO klíče (pokud jste žádný dosud nenastavili, budete vyzváni k jeho nastavení – PIN si pak zapamatujte). Vyzve-li vás prohlížeč k povolení přístupu k FIDO klíči, povolení udělte.

5. Zadejte název pro FIDO klíč a dokončete jeho nastavení.

Nejčastější problémy a jejich řešení

Nedaří se mi použít FIDO2 klíč pro ověření na staničce v učebně nebo na školním virtuálním desktopu

FIDO2 klíče již pracují korektně v Horizon View klientu na učebnách. Na staničkách pro lektory (terminály Dell Wyse) je nutné vložit FIDO2 klíč ještě před tím, než se přihlásíte k virtuálnímu desktopu. Pokud FIDO klíč vložíte až poté, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit.

Ve Firefoxu na zaměstnaneckém počítači nefunguje nastavení/přihlašování FIDO2 klíčem

Zkuste použít prohlížeč Microsoft Edge (lze nainstalovat prostřednictvím ikony Síťové instalace), popřípadě požádat Helpdesk o reinstalaci na nový image.